Kategorija: Vijesti

Nacionalni čitalački izazov “15 po 15: cijela Hrvatska čita djeci” kampanja je poticanja čitanja djeci predškolske dobi koja traje od 15 do 29. siječnja 2026. Učenici razredne nastave naše škole u nju su se uključili u suradnji s DV Lađica. Korisnici vrtića sa svojim odgajateljicama posjetili su našu knjižnicu u kojoj ih je dočekala knjižničarka Slavica Olić te im čitala odabrane slikovnice. Vrtićanci su razgledali i prelistali slikovnice i uživali slušajući priču.

Istraživanja su pokazala kako samo 15 minuta čitanja dnevno poboljšava komunikaciju između djece i odraslih, produbljuje emocionalnu povezanost te stvara trajan interes za čitanje. Iako izazov završava 29. siječnja, preporučamo svima da 15 minuta čitanja dnevno postane dobra navika te da vam čitanje postane dio svakodnevice.

Screenshot
Screenshot
Screenshot

Pročitajte još

Obavijest o podjeli svjedodžbi

Podjela svjedodžbi za učenike 1. - 7. razreda održat će se 30. lipnja 2026. godine prema sljedećem rasporedu: učenici 5. - 7. razreda u 8:00 sati,učenici 1. - 4. razreda u 9:00 sati. Za učenike putnike organiziran je prijevoz školskim autobusom, polazak iz Orubice je...

Misa zahvalnica za kraj nastavne godine

Posljednjega dana nastavne godine, 12. lipnja 2026. u župnoj crkvi u Davoru služena je misa zahvalnica na kojoj su se okupili učenici, učitelji i djelatnici škole kako bi zahvalili Bogu za sve primljene darove i uspješno završenu školsku godinu. Svečano misno slavlje...

Skip to content